Poničené dopravní značky, posprejované zdi i zdemolované odpadkové koše již neodmyslitelně patří k centrům českých měst. Vinu nesou vandalové, kteří se nezdráhají porušit zákon a pravidelně ničí soukromý i veřejný majetek. Jejich nočním eskapádám často neuniknou ani fasády historických budov. Na boj proti vandalům se nyní vydává společnost Umyjemto, která graffiti odstraňuje během několika minut za pomoci speciálních ubrousků. 

Přestože se graffiti v průběhu let zařadilo mezi uznávaný směr moderního umění, řada vandalů jej využívá jen pro zábavu a ničení nejen veřejného majetku. Nebojí se porušení zákona i hrozícího trestu a nadále ničí a znehodnocují vše, co se jim naskytne. Vedení měst si s vandaly často neví rady, a tak jsou jejich obyvatelé nuceni každé ráno potkávat nové a nové pouliční „umění“. Odstraňování graffiti se tak pomalu stalo celospolečenským problémem, který řeší téměř každý z nás. 

Novou metodu si může zkusit každý

Revoluční způsob, jak ekologicky a rychle odstranit graffiti, představí tento týden firma Umyjemto v rámci projektu PURPO Praha. Univerzálně použitelné ubrousky Safewipes si můžete přijít vyzkoušet na veletrh Střechy-Solar-Řemeslo od 9. do 11. února. Čestné vstupenky získáte na stránce společnosti Střechy-Praha. Do kolonky „firemní kód“ stačí zadat kód: SP2017081


Když jsme se před patnácti lety vraceli z prvního školení v Německu, hned jsme si začali všímat rozdílů mezi skvoucí čistotou v jejich městech a zašedlými ulicemi doma. Bylo nám jasné, že to chceme změnit,“ říká specialista na čištění graffiti, Pavel Hamberger ze společnosti Umyjemto, která dnes patří mezi tuzemské nejstarší firmy v oboru. Za šest let působení se pyšní více než tisícem klientů napříč republikou. Kromě odstraňování graffiti se firma specializuje na čištění fasád či střech.

Odstranění graffiti ekologicky a levně

Na rozdíl od jiných přípravků nejsou revoluční ubrousky Safewipes toxické a příjemně voní po citrusech. Mezi jejich největší přednosti patří šetrné čištění, díky kterému nepoškodí fasádu nebo jinou zasaženou plochu. Od stop vandalů proto můžete bez obav očistit stromy v parku, autobusovou zastávku i dětské hřiště. Vlhčenými ubrousky graffiti bezpečně odstraníte ze všech typů přírodních materiálů včetně vápence, žuly nebo mramoru. Zbavíte se i nastříkaných barev, nápisů od popisovacích per, fix, pastelek i kuličkových per. Stačí ubrouskem krouživými stíracími pohyby omýt postiženou plochu a poté otřít měkkou navlhčenou tkaninou.

Čistící metoda, ze které Safewipes vychází, odstraňuje graffiti z veřejných prostor Spojených států již čtyřicet let. Jejich největší výhodou je univerzálnost pro všechny plochy a šetrné čištění, které nemá negativní dopad na životní prostředí,“ popisuje specialista na čištění fasád Marek Volejníček z Umyjemto. V současné době využívá Safewipes přes tisíc měst po celém světě.


Veletrh nabídne ubrousky na odstranění graffiti za 99 korun

Se Safewipes graffiti konečně odstraníte efektivně a také levně. Poničený metr čtvereční vyčistíte již za šedesát korun. Pokud se vydáte na veletrh Střechy-Solar-Řemeslo do pražských Letňan, můžete využít speciální nabídky a koupit si zde za výstavní cenu ubrousek za 99 korun. V případě, že byste chtěli koupit zvýhodněný balíček dvaceti ubrousků, zaplatíte necelých tisíc korun. Po výstavě bude sada ubrousků o dvě stě korun dražší. 


Více informací o revolučním čištění graffiti najdete na stránkách
www.umyjem-to.cz a na www.graffitisafewipes.cz.